150.ОУ

Цар Симеон Първи

„Хартиена надпревара“

На 31.05.2023г. стартира кампанията за разделно събиране на отпадъци от хартиени опаковки „Хартиена надпревара“, организирана от Организация по оползотворяване на отпадъци от опаковки „Булекопак” АД, съвместно със Столична Община – район „Искър“

В кампанията ще се включи 150.ОУ и всички наши ученици ще се напреварват с учениците от училищата в Район „Искър“ за достигане на целта на кампанията, която е за определен период от време всяко училище да събере възможно най-голямо количество хартиени отпадъци от опаковки:

Период на кампанията: от 31.05.2023 г. до 11.06.2023г.

В този период хартиените отпадъци ще се приемат веки ден от 7,30ч. до 8,30ч. и от 16,00ч. до 18,00ч. във фоайето на 1.етаж в училището.

Какви хартиени опаковки събираме?

  • ненужни кашони;
  • тетрадки;
  • хартия;
  • хартиени и картонени опаковки;
  • кутии и други

Внимание! За да бъдат годни за рециклиране, хартиените и картонени опаковки не трябва да бъдат  замърсени. Не се приемат хартиени и картонени опаковки от храни за бързо хранене (кутии от пица, понички и други подобни

Важно! Хартиените отпадъци трябва да бъдат компактно събрани и сгънати, така че да могат да се претеглят, без да се разпръснат.

И както подобава на една надпревара,

ЗА ПОБЕДИТЕЛИТЕ ЩЕ ИМА НАГРАДИ!

Още новини

Удължаване на срока на конкурс по документи за избор на изпълнител на извънкласни дейности „народни танци“, „роботика“, „художествена гимнастика“ в 150.ОУ „Цар Симеон Първи“

Съгласно чл.12, ал.4 от ПРАВИЛА за осъществяване на извънкласни дейности в общинските училища на територията на Столична община, информираме Ви за удължаване на срока на

НП „Умения на фокус“ 2025 – Представителна изява по Модул „Финансова грамотност“ чрез игри, избори и добри дела с „Монти, парите и ти“

През учебната 2025–2026 година учениците от 3.а клас на 150. ОУ „Цар Симеон Първи“ с класен ръководител г-н Георги Стоянов участваха в дейности по Национална