150.ОУ

Цар Симеон Първи

Ден на отворените врати

В слънчевия 22. март 2025 година 150. ОУ „Цар Симеон Първи“ отвори широко вратите си за бъдещи, настоящи и бивши ученици, както и за всички приятели на училището. Събитието се превърна в истински празник, изпълнен с усмивки, ентусиазъм и споделени моменти на радост и светли емоции.

Още на входа гостите бяха топло посрещнати от учениците от 2.а клас с поздравления и комплименти. Събитието беше тържествено открито от директора на училището, г-жа Виолина Велкова, а ученици приветстваха всички гости с „добре дошли“ с кратка танцова програма и рецитал.

Цялото училище беше преобразено с пролетна декорация, пъстроцветни художествени творби украсяваха коридорите, а класните стаи бяха изпълнени с песни, танци и творчески дух. Присъстващите усетиха атмосферата, в която учи, открива, мечтае и успява всеки един ученик в 150.училище.

Програмата включваше разнообразни дейности, представящи както учебния процес, така и извънкласните занимания. Първокласниците демонстрираха дигиталното образование чрез платформите „Дигитална раница“, e-учебници и приложението IZZI, както и софтуера ENVISION. В специално организирани пролетни работилници децата изработваха картички и цветя от хартия, а в творческата зона учениците от 3. клас създаваха красиви произведения.

По-големите ученици представиха проекти, изработени в часовете по природни науки, а гостите се включиха в интерактивни игри с геометрични пъзели. Интерес предизвика и изложбата „Пролет върху листа“, както и образователната игра „Лов на знамена“, посветена на българската история. Ученици от пети клас представиха драматизация на приказката „Златното момиче“.

Любителите на спорта се насладиха на щафетни игри на игрищата в училищния двор, а в кабинета по религия учениците от клуб „Пазители на доброто“ посрещнаха гостите в ателие за рисуване на икони.

Отворени за всички гости бяха кабинетът за занимания по интереси, стаята на подготвителната група, училищния басейн, компютърния кабинет, училищната библиотека, както и стаята за родители, където всеки можеше да получи информация за системата за кандидатстване и прием на децата учениците в първи клас и подготвителна група, учебните програми, организацията на образователния процес и всички въпроси, свързани с училищния живот и възможностите за обучение и извънкласни дейности.

Денят на отворените врати в 150. ОУ „Цар Симеон Първи“ беше един празник, изпълнен с вълнение и споделена радост. Благодарим на всички, които станаха част от този празник! Очакваме ви отново!

Още новини

Удължаване на срока на конкурс по документи за избор на изпълнител на извънкласни дейности „народни танци“, „роботика“, „художествена гимнастика“ в 150.ОУ „Цар Симеон Първи“

Съгласно чл.12, ал.4 от ПРАВИЛА за осъществяване на извънкласни дейности в общинските училища на територията на Столична община, информираме Ви за удължаване на срока на

НП „Умения на фокус“ 2025 – Представителна изява по Модул „Финансова грамотност“ чрез игри, избори и добри дела с „Монти, парите и ти“

През учебната 2025–2026 година учениците от 3.а клас на 150. ОУ „Цар Симеон Първи“ с класен ръководител г-н Георги Стоянов участваха в дейности по Национална